Danislar.com.tr

Danislar.com.tr HOŞGELDİNİZ!

Tarihçemiz,


DANIŞLAR; bir ailekuruluşu olduğundan, ilk kuruluşu tarihçe olarak 1870’lere dayanmaktadır. DANIŞ Ailesinin ekmekçilik serüveni, 1870 yılında birinci kuşak ve kurucumuz; ARSLAN AĞA'nın iştiraki ile Rusya’da başlar.

ARSLAN AĞA bu tarihlerde unlu mamüller ve doğal ekmek imalatına girmiş  bugünkü saygın bir kuruluş olmamızın temellerini Rusya/ Berzula’da atmıştır. 
Aile şirketi olarak iş hayatına atılan şirketimiz, ARSLAN AĞA’dan bu yana gelen kurucu dedelerimizin temel ilkelerinden ve  iş ahlakından kopmadan ,  bugünlere beşinci kuşak olarak gelmiş ve halen ticari hayatına devam etmektedir.

DANIŞ AİLESİ değişen koşullar ve yeni kuşakların katılımıyla günden güne büyüyen; ama asla özünden ayrılmayan güçlü bir kuruluş olma yoluna girmiştir.

Ailede İkinci kuşak
 olarak HAFIZOĞULLARI RÜSTEMBEY , MUSTAFABEY ve CİHAN ŞAHİN BEY,  ekmek imalatında uzun yıllar boyu kendilerine hatırı sayılır bir isim edinmiştir. HAFIZOĞULLARI ailesi, Rusya / Berzula’da gurbet yılları sonrası 1917'teki Rus İhtilali'yle birlikte ANAVATANLARI  Türkiye'ye geri dönmüşlerdir. 

Ailede Üçüncü kuşak
 olarak OSMAN AĞA 1930 yılında babası CİHAN ŞAHİN BEY’in mesleğini devam ettirmeye karar verir ve Aydın Nazilli’deki Kemer Barajı'nın fırınında çalışmaya başlar. Baraj inşaatının tamamlanmasıyla fırın kapatılır. 
Bu tarihten sonra OSMAN AĞA  ADANA, MALATYA ve  OSMANİYE’de 1960’LI yıllara kadar  fırın işletmeciliğine devam eder.

Ailede dördüncü kuşak
 olarak YAŞABEY,  PAŞA BEY,  RİCAL BEY,  ERDAL BEY ve  ZEKİ BEY 1960 yıllarında yine ata mesleğini ADANA, MALATYA ve  OSMANİYE’de devam ettirme kararı alırlar ve fırın işletmeciliğine devam ederler.1964 yılında PAŞA BEY RİCAL BEY, ERDAL BEY ve ZEKİ BEY BURSA GEMLİK’e yerleşip buradada FIRIN işletmeciliğine başlarlar.  1985 yılında BURSA GEMLİKTEN ERDAL BEY ve ZEKİ BEY Eskişehir’e gelir. Burada DANIŞLAR EKMEK işletmesini kurar.  Tüm ailenin özverili çalışmaları ve koşulsuz müşteri memnuniyetini kendilerine ilke edinerek çok kısa bir zamanda Gıda sektöründe adı anılır bir firma haline gelmeyi başarırlar.

Ailede beşinci kuşak
 olarak 2000 yılında Eskişehir halkından gelen yoğun istek üzerine DANIŞLAR EKMEK şube sayısını arttırarak ZEKİ BEY’İN OĞULLARI Cihan DANIŞ ve SAFAK DANIŞ  yönetiminde hizmet vermeye başlar.. 

İlerleyen yıllarda DANIŞLAR EKMEK;  bünyesine UNLU MAMÜLLERİ’de katarak günlük pasta imalatıyla büyümeye devam eder. Yeni atılımlar yapmayı amaçlayan firmamız bu nedenle market sektörünegirmeye karar verir ve  DANIŞLAR MARKET’i kurar.

2011 yılında  gerçekleşmesi beklenen hedefler doğrultusunda daha iyi hizmet verebilmek ve talepleri karşılamak amacıyla Çamlıca Mahallesine şubesini açarak Market sayısını 2’ye çıkartmıştır.

Gıda Sektöründeki ismine yakışır halde büyümesine, hız kesmeden devam etmeyi amaçlayan DANIŞLAR EKMEK ve UNLU MAMÜLLER San. ve Tic. Ltd. Şti.sosyal sorumluluk projeleri içersinde bulunmaktadır.

Mesleki faaliyetler alanında komite görevleri ve il yönetim kadrolarındada yer almaktadır. Danışlar Grubu adına Cihan DANIŞ ; 2009 Eskişehir Ticaret Odası Seçimlerinde Meclis üyesi olmuş. 12.02.2009 tarihinde Komite üyeligi ve 07.09.2011 tarihinde 16. Meslek grubu olan Unlu Mamüller Komite Başkanlığı görevini devam ettirmektedir.

2009 yılından beri Eskişehir İl tütün kontrol kurulunda komisyon üyesi ve denetçiliği görevlerinde bulunarak Firması ve Şehri için gerekli tüm çalışmalarda aktif olarak faaliyet içersindedir.

Danışlar Grubu gerek sosyal sorumluluk projeleri gerek mesleki faaliyetleri doğrultusunda öz büyüme potansiyelini kaliteden taviz vermeden her zaman en iyiyi ve en güzelini sunmak amacı ile yoluna devam etmektedir.